Debata "WF z klasą"

14 października w naszej szkole odbyła się debata w ramach programu "WF z klasą". Przedstawiciele klas 2-6 w obecności m.in. pani Dyrektor i nauczycieli wychowania fizycznego zapoznali zebranych (w tym - klasy 4-6) z propozycjami uatrakcyjnienia zajęć sportowych i rekreacyjnych. Pomysły miały być możliwe do zrealizowania w I semestrze bieżącego roku szkolnego, musiały brać pod uwagę szkolne realia, mogły dotyczyć aktywności w trakcie przerw, czasu świetlicowego czy nawet niektórych sobót. Powinny też obejmować jak największą liczbę uczniów.

Jaś skrupulatnie notował pojawiające się propozycje. Z ciekawszych warto wspomnieć np. sekcję hokeja na lodzie lub tenisa, zimą - łyżwy zamiast basenu, koła sportowe typu łucznictwo, szermierka czy sporty walki, ćwiczenia śródlekcyjne prowadzone przez uczniów każdego dnia na każdej lekcji. W ostatecznym głosowaniu zwyciężył pomysł cyklicznego wprowadzania nowych dyscyplin sportowych na zajęciach WF-u w szkole oraz poza nią (np. na ściance wspinaczkowej).

Więcej bieżących informacji związanych z realizacją programu "WF z klasą" w naszej szkole znajdziemy tutaj.

SMP