Piknik EKO-logiczny

Ekologia dla jedynych jest sposobem na życie, dla drugich – modą, dla jeszcze innych – nieszkodliwym dziwactwem. Dla nas stała się również pretekstem do aktywnego udziału w szkolnym pikniku „Jesteśmy EKO-logiczni”. 5 października 2013 r. mieliśmy okazję spotkać się w doborowym gronie Uczniów, ich Rodziców, Nauczycieli, zaproszonych Gości i Przyjaciół, aby wspólnie zastanowić się, co dobrego możemy zrobić dla siebie, dla innych, dla środowiska. Jak zawsze – pomysłów nie brakowało. Każda z klas przygotowała ciekawą propozycję. Z pierwszoklasistami mogliśmy robić urocze eko-sówki, drugoklasiści zachęcali do samodzielnego skonstruowania minioczyszczalni wody, trzecioklasiści pomagali wykonać koszyczki z wikliny papierowej. Klasa 4 poprowadziła konkurs „Z ekologią na co dzień”, za bilet wstępu w formie 1 nakrętki obejrzeliśmy spektakl „Ekologia” klasy 5, a klasa 6 przygotowała „3 x 30 x 130 teoria i praktyka”.

Oprócz tego można było wykonać ekologiczne bransoletki, kupić ozdobną dynię u mam ze Stowarzyszenia Wspólnymi Siłami, nabyć zupełnie wyjątkowe  przetwory domowej roboty, dowiedzieć się czegoś pożytecznego przy stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju „Energooszczędne 4 kąty” , porozmawiać z przedstawicielką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt "Viva!". Przez cały czas trwania pikniku chętne osoby rzucały do celu dyrektorskim beretem. Zbieraliśmy olej i konserwy w ramach akcji Podziel się Posiłkiem organizowanej przez Bank Żywności SOS. W czasie aukcji przetworów i innych rarytasów zebraliśmy aż 2/3 kwoty potrzebnej na nowe oświetlenie w świetlicy! Tradycyjnie przygotowano niespodziankę – ślubowanie dla Rodziców pierwszoklasistów, którzy pięknie zaprezentowali się w roli grzybów w wystawionym przez siebie przedstawieniu.

Tężyznę fizyczną można było rozwijać na specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeniach, a mecz siatkówki między Rodzicami i Nauczycielami po raz kolejny ujawnił sportowe talenty i znajomość zasad fair play.

SMP