Po Pikniku - relacja

Piknik Szkoły Podstawowej

15 czerwca 2013

Do piknikowania w sobotę mieliśmy pod dostatkiem powodów: nareszcie pogoda; niedawno świętowane Dni (Mamy, Taty, Dziecka...) no i – tegoroczne XXV-lecie STO.

Było chyba więcej niż 25 pomysłów na XXV-lecie!

Stoiska nie mieściły się między szkołą a boiskiem: kawiarenki (tak, kilka!), biżuteria, chodzenie po taśmie, malowanie buziek, szachy, książki, kwiaty, ekologiczne warzywa, zbiórka elektrośmieci, wystawa plastyczna, kotyliony – trudno było skorzystać ze wszystkiego. A do tego rozgrywki sportowe.

Ale gwoździem… gwoźdźmi programu były występy teatralne – działały aż dwie sceny! Na boisku 4. klasa odgrywała nauczycieli (scenki własnego autorstwa wykonawców!), nauczyciele wcielili się w mieszkańców ZOO (Brzechwy), zaś klasy 2. i 3. śpiewały po polsku i angielsku. W stołówce 1. klasa wystawiła Królewnę Śnieżkę (w reżyserii p. Moniki Pastuszak), a 5. – brawurowo – Śluby Panieńskie Fredry w reżyserii p. Aleksandry Ciejek. Kto nie widział, niech żałuje! (A jeszcze lepiej – niech przyjdzie w poniedziałek 24 VI na kolejne przedstawienia koła teatralnego).

Zgodnie z dobrą tradycją STO imprezie towarzyszyły akcje charytatywne. Panie ze stowarzyszenia Wspólnymi Siłami (potocznie nazywanego Domem Samotnej Matki) sprzedawały biżuterię i sadzonki, zbierając fundusze na wyjazdy letnie podopiecznych. Natomiast kl.6. i 1. pracowały na rzecz schroniska „Pod Psim Aniołem”: pierwszaki – dostarczając obrazków, a starszaki – urządzając aukcję.

AH