Tuż przed rozpoczęciem Świąt Wielkiej Nocy wszyscy spotkaliśmy się przy przepięknie udekorowanym stole, pełnym wielkanocnych potraw. Pani Małgosia, we współpracy z Uczniami, Rodzicami i Pracownikami Szkoły, zadbała o niepowtarzalny wystrój. Jak co roku, na każdą klasę czekały jajka przystrojone gałązką bukszpanu oraz pyszne baby. Na stole znalazły się również: chleb, kiełbasa i tradycyjny baranek wypieczony w przedwojennej formie. Dwie filcowe kury „pilnowały” styropianowych kurczaczków i króliczków, które „chowały się” wśród puszek z rosnącym owsem i bukietów wiosennych tulipanów.

Spotkanie ciepłym powitaniem i świąteczną refleksją rozpoczęła Pani Dyrektor, Matylda Asłanowicz ze Szkoły Podstawowej złożyła wszystkim piękne życzenia, a Aleksander Czamarski, reprezentant Gimnazjum, opowiedział o tradycjach i symbolice wielkanocnej. Na koniec ksiądz poświęcił pokarmy.

Tego dnia można było również nabyć kartki świąteczne autorstwa pierwszoklasistów, wykonane pod kierunkiem Pani Moniki. Zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

KJ