Nasza szkoła laureatem ogólnopolskiego konkursu!

Konkurs na projekt „Jak najskuteczniej podnieść wiedzę o szkołach i działalności Społecznego Towarzystwa Oświatowego” został zorganizowany przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe w ramach obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia STO. Biorąc w nim udział, nasi uczniowie pod kierunkiem pani Anny Łąckiej wydali jubileuszowy numer gazetki pt. "Dziesięć plus sześć”.

Teksty do gazetki napisało 14 uczniów klasy 5., klasy 4-6 wzięły udział w ankiecie "Dlaczego warto chodzić do szkoły STO?" oraz podały odpowiedzi na pytanie konkursowe. Natomiast klasa 3G ułożyła przepis na dobrą szkołę. Ogólnie przy gazetce pracowało ponad 70 uczniów! Nabywając gazetkę, można było wylosować nagrodę.

Również w ramach obchodów Roku Jubileuszowego nauczycielki z naszej szkoły wzięły udział w szkoleniu Odyssey of Mind oraz w tygodniowym szkoleniu w Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą. O cyklu wykładów i spotkań z naukowcami jak i o doświadczeniach związanych z wyjazdem opowiedzą zainteresowanym nauczycielom ze szkół STO na spotkaniu w ZG STO już 22 lutego.

Obchody 25-STO w naszej szkole to cykl wydarzeń o charakterze edukacyjno-kulturalnym. Przed nami jeszcze seminarium dla Rodziców (20 lutego), seminarium dla Nauczycieli (22 lutego) oraz Plener artystyczny, który będzie organizowany już po raz 4, ale tym razem w szerszej formie, bo adresowanej do uczniów z warszawskich gimnazjów STO (plener został oficjalnie zakwalifikowany jako jedna z 25 inicjatyw na 25-lecie STO)

A na razie konkurs na projekt został rozstrzygnięty. Jury konkursowe uznało, że dzięki specjalnemu wydaniu szkolnego pisma i artykułom w nim zawartym, jak i poprzez dodatkowe wydarzenia jubileuszowe skutecznie podnosimy wiedzę o STO w naszym środowisku. Znaleźliśmy się w finałowej ósemce szkół STO z całej Polski wyróżnionych tytułem laureata!

Bardzo się cieszymy! Zespołowi redakcyjnemu, pani Annie Łąckiej oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w działaniach związanych z uhonorowaniem 25-lecia Naszego Stowarzyszenia, gratulujemy!

Z radością i uznaniem
Beata Wiśniewska-Tomczak