W Fabryce zabawek Świętego Mikołaja

Z okazji Mikołajek w klasie pierwszej odbyły się magiczne warsztaty z rzeźbiarzem, Panem Wojciechem Ojrzyńskim.

Warsztaty zatytułowane „W fabryce zabawek Świętego Mikołaja”,  polegały na tworzeniu z dziećmi rzeźb – instalacji przy wykorzystaniu najprostszych przedmiotów, celem pokazania, że ze wszystkiego można „robić sztukę”.

Rolę animatora przejął Pan Wojciech, który podzielił dzieci na dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Ze specjalnych klocków, przywiezionych przez prowadzącego dzieci zbudowały „fabrykę zabawek”, a z krzeseł, ławek, taśmy klejącej, papierów i gazet renifery i sanie Świętego Mikołaja. Oba zespoły pracowały bardzo dzielnie, na poziomie mistrzowskim i rywalizacja zakończyła się remisem.

Rezultaty prac można było podziwiać na korytarzu przed klasą pierwszą. Zachwyciły one nie tylko uczniów nauczania początkowego, ale zdobyły uznanie również uczniów klas wyższych. Im też zamarzyły się tego typu zajęcia.

Mikołajkowe warsztaty były dla pierwszaków nagrodą za ich wspaniałą postawę szkolną, koleżeńską, za ich zachowanie, dużą ciekawość świata, chęć rozwoju własnych zainteresowań, a przede wszystkim za codzienną dziecięcą radość i uśmiechy na twarzach.

AG

(mama pierwszaka i piątoklasistki)