Pierwszaki z Szesnastki są już prawdziwymi członkami naszej społeczności – w poniedziałek 15 października odbyła się w Szkole uroczystość pasowania na ucznia. Salka gimnastyczna została pięknie udekorowana rysunkami, a w korytarzu można było podziwiać fotograficzną galerię portretów dzieci.

Pojawiło się wielu Gości – rodziców, dziadków oraz uczniów starszych klas z wychowawcami. Wszystkich powitała Pani Dyrektor, która po kilku słowach wstępu zaprosiła pierwszoklasistów wraz z wychowawczyniami do pojawienia się na scenie. Dzieci zaprezentowały piosenkę o znakach drogowych oraz zaśpiewały po angielsku. Występy, przy wsparciu zarówno Pani Moniki jak i Pani Małgosi, udały się znakomicie i zostały przyjęte brawami. Następnie najmłodsi złożyli nauczycielom rymowane życzenia z okazji Dnia Edukacji. Przedstawicielki kl. 4, Marysia i Zuzia, przeprowadziły test wiedzy o szkole, który maluchy zdały śpiewająco.

Wtedy rozpoczęła się kulminacyjna część uroczystości. Pani Dyrektor używając czerwonego ołówka (który towarzyszy pasowaniu pierwszaków od 18 lat), pasowała każdego kandydata na ucznia pierwszej klasy. Dzieci dostały nie tylko dyplomy, ale również prezenty wykonane samodzielne przez uczniów starszych klas. Czwartoklasiści, jako starsi opiekunowie, wręczyli świeżo upieczonym uczniom złote puchary z masy solnej, uczniowie z klasy trzeciej – pamiętniki do wpisywania wspomnień szkolnych, a drugoklasiści – breloczki dla chłopców i bransoletki dla dziewczynek.

Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dzieciom okolicznościowe smycze związane z obchodzonym w tym roku jubileuszem 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Uroczystość była bardzo udana, foto-relację można zobaczyć w galerii.

KJ