W dniach 17-19 października organizujemy zbiórkę potrzebnych artykułów dla Wychowanków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku.

Po konsultacji z Panią Janiną Stencel, nauczycielką z ośrodka, przedstawiam Państwu listę potrzeb:

1.       Przybory szkolne: bloki techniczne - białe, kolorowe, bloki rysunkowe - białe, kolorowe, papier ksero biały i kolorowy, bibuła, wycinanki, farby akrylowe, plakatowe, witrażowe, pędzle, kredki ,,bambino”, mazaki, zeszyty formatu A4, zeszyty zwykłe, teczki papierowe z gumką, modelina, plastelina, ciastolina, taśma dwustronna, taśma przezroczysta, klej biurowy, linijki (około 30cm), ręczniki papierowe.

2.       Kosmetyki i chemia: proszek do prania, płyn do płukania tkanin, żele pod prysznic, szampon, pasta do zębów, dezodoranty, podpaski.

3.       Odzież, obuwie, czapki szaliki, rękawice, skarpetki, majtki, klapki pod prysznic, ręczniki, pościel, koce, kocyki.

4.       Piłki nożne, koszykowe, do siatkówki, skakanki, hula hop.

5.       Puzzle 36 elementów MAXI (duży format dla przedszkolaków), puzzle do 100 sztuk, stemple, farby do malowania twarzy, klocki duże i małe. Wszelkiego rodzaje układanki edukacyjne.

6.       Książeczki do kolorowania, do czytania z obrazkami (jak dla przedszkolaków).

7.       Zabawki dla dziewczynek, gumki do włosów, spinki, opaski.

Uczniowie mają zajęcia z gospodarstwa domowego w pracowni gotowania, prosimy więc o artykuły spożywcze: mąka, cukier, sól, budynie, kisiele, galaretki, groszek, kakao, marchewka, fasola, majonez, herbata, przyprawy do gotowania oraz kubki do picia, talerze, talerzyki, serwetki papierowe, ściereczki do wycierania naczyń, płyn do mycia naczyń.

Dzieci przebywające w ośrodku są w wieku 3-25 lat.

Dary można składać na pierwszym piętrze w pomieszczeniu przy schodach, od strony Gimnazjum.

Małgorzata Wiśniewska