31 maja 2012 roku na basenie „Foka” odbyły się coroczne zawody pływackie. Najpierw ścigali się starsi uczniowie z klas 4-6. Gdy zawodnicy byli już gotowi, weszli wszyscy do wody na 10-minutową rozgrzewkę. Zaraz po niej płynęły zawodniczki w kategorii dziewcząt, a po nich zawodnicy w kategorii chłopców. Wszyscy z nich mieli do pokonania dwie długości basenu, czyli 50 metrów. Płynęli stylem dowolnym. Następnie każda klasa wybrała dwóch najlepszych chłopców i dwie najlepsze dziewczyny, którzy reprezentowali klasę w sztafecie. Sztafetę wygrała drużyna klasy piątej. Zaraz potem była klasa szósta, a na trzecim miejscu – czwarta. Przez cały czas niepływający aktualnie zawodnicy kibicowali głośno swoim kolegom i koleżankom. Na koniec rozdano zwycięzcom nagrody w postaci medali i dyplomów.

 

Gdy młodzież z klas 4-6 opuściła basen, przyszła kolej na młodszych zawodników z klas 1-3. Oni tak samo na początku weszli do wody na krótką rozgrzewkę. Zaraz po niej popłynęli chłopcy i dziewczęta z kategorii klasy pierwszej. W następnej kolejności ścigali się zawodnicy w kategorii dziewcząt z klas 2 i 3, a potem chłopców z tych samych klas. We wszystkich trzech kategoriach uczniowie musieli przepłynąć 25 metrów stylem dowolnym. Podczas tej części zawodów też nie brakowało kibicujących.

 

Imprezę zakończyło rozdanie nagród zwycięzcom z klas 1-3.

 

Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele WF-u z naszej szkoły: pani Agnieszka Kropiewnicka i pan Tomasz Wójcik.

Zapraszamy do galerii.

Klasa 4

 

Oto wyniki zawodów:

Kategoria dziewcząt z klas 4-6:

 1. miejsce: Maria Rutkowska
 2. miejsce: Zuzanna Bratkowska
 3. miejsce: Milena Świetlik

Kategoria chłopców z klas 4-6:

 1. miejsce: Stanisław Grodek
 2. miejsce: Viktor Ciołek
 3. miejsce: Bartłomiej Konarski

Kategoria dziewcząt z klas 2-3:

 1. miejsce: Bratkowska Marta
 2. miejsce: Wika Wójcik
 3. miejsce: Marta Musiał

Kategoria chłopców z klas 2-3:

 1. miejsce: Mikołaj Kędzierski
 2. miejsce: Mateusz Chazan
 3. miejsce: Przemysław Spytek

Kategoria klasy 1:

 1. miejsce: Grabska Zofia
 2. miejsce: Seferyńska Agata
 3. miejsce: Maksymilian Asłanowicz

Galeria | Archiwum