Szanowni Państwo!

Otrzymaliśmy z Biura Edukacji szczegółowe informacje dotyczące UEFA/Euro 2012 (list jest do wglądu w sekretariacie), w którym zwraca się szczególną uwagę na konieczność zapewnienia opieki i bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w dniach rozgrywek. Mecze na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się:

·         8 czerwca (pt.) godz. 18.00 (w obu szkołach, uchwałą Zarządu, jest to dzień wolny)

·         12 czerwca (wt.) godz. 20.45

·         16 czerwca (sb.) godz. 20.45

·         21 czerwca (czw.) godz. 20.45

·         28 czerwca (czw.) godz. 20.45 (w naszej szkole zakończenie roku jest 27 czerwca)

Trudny moment to 12 (wt.) i 21 (czw.) czerwca. Według szacunkowych danych na stadionie będzie około 58 tysięcy widzów, w Centralnej Strefie Kibica zlokalizowanej bardzo blisko szkoły, bo wokół Pałacu Kultury i Nauki, ok. 100 tysięcy widzów. W dni meczowe zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej będą wprowadzone na ok. 4 godz. przed meczem czyli ok. godz. 16.00 i potrwają do około 1,5 godz. po zakończeniu meczu. (ok. godz. 24.00 – 1.00 w nocy). Zalecane jest, by dzieci i młodzież dotarły do domów przed okresem wzmożonego przemieszczania się kibiców, czyli przed godz. 16.00. Biorąc pod uwagę istniejące już w Śródmieściu utrudnienia w komunikacji miejskiej, które są związane z budową metra, nadzwyczaj istotne jest, aby wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy w dniach 12, 21 czerwca mogli opuścić  szkołę do godz. 15.00. Trudno jest przewidzieć wszystkie zagrożenia i trudne sytuacje, które w tych dniach mogą się zdarzyć. Bardzo proszę Państwa o rozmowę z dziećmi, szczególnie starszymi, które będą samodzielnie wracać do domu, nt. zachowania się i bezpieczeństwa w czasie imprez masowych.

Zajęcia na ten temat, w ramach godzin wychowawczych, zostaną przeprowadzone również w szkole.

Jeśli będą mieli Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt ze szkołą z p. dyr Agnieszką Nowińską-Samsel lub ze mną. Treść listu z Biura Edukacji jest dostępna w sekretariacie. Szczegółowe info można uzyskać na stronie www.edukacja.warszawa.plwww.um.warszawa.pl/uefaeuro2112.

Serdecznie pozdrawiam,

Beata Wiśniewska-Tomczak