Z okazji najweselszego dnia w roku, tj. 1 kwietnia, p. Agnieszka Nowińska-Samsel udowodniła uczniom i nauczycielom, że matematyczne łamigłówki mogą być naprawdę śmieszne! W II edycji konkursu Prima aprilis z matematyką - zagadki logiczne uczniowie z kl. 1-3 oraz 4-6 zmierzyli się z nietypowymi zadaniami. To, co na początku wydawało się proste, okazywało się skomplikowane, a to, co na pierwszy rzut oka było nie do rozwiązania - miało łatwe wytłumaczenie. Należało wyjść poza schematy i myśleć nie tylko logicznie, ale również twórczo i niestandardowo. Matematyka, nawet traktowana z przymrużeniem oka, wymaga jasności umysłu!

Wśród młodszych uczniów miejsce III zdobyła kl. 1, miejsce II - kl. 2, a miejsce I - kl. 3. Gratulujemy i życzymy... poczucia humoru za rok:)

Zapraszamy do galerii.

SMP