27 marca 2012 r. klasa 3 miała okazję zwiedzić gmach Telewizji Polskiej i z bliska przyjrzeć się nagraniu jednego z programów dla dzieci.

W poniedziałek, 27 lutego, poszliśmy z klasą na wycieczkę do budynku Telewizji. Naszym przewodnikiem została mama Zosi - pani Ola. Oglądaliśmy na monitorze pierwsze ujęcia programu dla dzieci. Później pani Ola zaproponowała, abyśmy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Następnie zwiedzaliśmy pomieszczenia, w których realizuje się obraz, dźwięk i oświetlenie programu. Zajrzeliśmy też do charakteryzatorni. Na koniec oglądaliśmy studio sportowe. Pani Sylwia zrobiła nam tam kolejne zdjęcie. Wycieczka bardzo mi się podobała. Gdy byłem młodszy, bardzo lubiłem oglądać przygody pani Ewy, jej kotów oraz krasnala Piksela (program dla dzieci).

Kacper G.

W poniedziałek poszliśmy zwiedzać Telewizję Polską. Po budynku telewizji oprowadzała nas pani Ola. Opowiadała nam o pracy aktorów, reżyserów i innych pracowników Telewizji. Widzieliśmy próby podczas nagrywania programu dla dzieci. czy wiedzieliście, że do każdego programu potrzeba trzech reżyserek? Reżyserka to pomieszczenie, w którym pracują ludzie, np. montujący dźwięk, oświetlenie, sceny. Budyenk Telewizji jest ogromny, bardzo nowoczesny. Było tam dużo sprzętów i aparatury do kręcenia programów. Można też zaopatrzeć się w tamtejszym sklepiku w ulubione seriale. Wycieczka do Telewizji Polskiej była bardzo udana.

Magda K.

Na wycieczce bardzo mi się podbało. Mogliśmy zobaczyć, jak powstaje nagrywany program dla dzieci. Potem poszliśmy do reżyserki nagrań. Widzieliśmy wszystkie wpadki, jakich dokonali aktorzy. Następnie poszliśmy do reżyserki dźwięku. Mogliśmy wtedy usłyszeć, jak pani Oli zmienia się głos, dzięki malutkiemu mikrofonikowi. Potem mieliśmy chwilę przerwy. Mogliśmy się czegoś napić albo coś zjeść. Na sam koniec poszliśmy do reżyserki światła. Podobno do sufitu było przyczepionych aż dwieście lamp. Można też było nimi poruszać. Trzeba było tylko wcisnąć odpowiedni guzik.

Madzia B.

W poniedziałek 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do studia Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza.  Zobaczyliśmy tam, jak powstaje program dla dzieci. Nagrywany odcinek był o tym, jak Budzik został zaczarowany przez piłkę. Do realizacji programu są potrzebne trzy reżyserki: reżyserka obrazu, reżyserka dźwięku i reżyserka światła. Byliśmy też w charakteryzatorni, w pomieszczeniu, w którym aktorzy i prezenterzy mają dobierane stroje, są charakteryzowani, czesani lub mają zakładane peruki. Potem poszliśmy do studia sportowego, gdzie realizuje się programy sportowe, w tym komentarze wydarzeń, np. do konkursów skoków narciarskich. Podczas wycieczki dowiedziałem się, że praca w telewizji nie jest taka łatwa, jak myślałem. Najbardziej podobało mi się oglądanie, jak nagrywany jest program dla dzieci. To była udana i ciekawa wycieczka.

Franek W.

Zapraszamy do galerii.