Chciałam bardzo serdecznie podziękować uczestnikom kiermaszu. Wiele osób mi pomogło: w rozkładaniu, chowaniu i dźwiganiu książek, w liczeniu pieniędzy, a także dyżurując w bibliotece i przy stoisku. Boję się, że chcąc wyliczyć wszystkich, kogoś mogłabym pominąć niechcący. Gdyby nie ta pomoc, kiermaszu by nie było; działał przecież w godzinach pracy biblioteki.

Mamy na wydatki biblioteki dodatkowe 110 zł. Niektóre książki, kupione z tych pieniędzy, już są wypożyczone!

Oczywiście jest to tylko ułamek budżetu biblioteki (większość zakupów jest finansowana bezpośrednio z budżetu szkoły), ale ułamek nie bez znaczenia. Jednak jeszcze ważniejsze, że około stu wartościowych książek, zamiast obrastać kurzem, trafiło do nowych właścicieli, którzy – mam nadzieję – będą je czytać. Zresztą wiem, że czytają, bo kilkoro dzieliło się ze mną wrażeniami.

Niektórzy wystawiali własne książki (zyskane w ten sposób złotówki z reguły natychmiast wydawali na kiermaszu), niektórzy zostawiali je do sprzedaży na rzecz biblioteki. Jednym i drugim serdecznie dziękuję i zapraszam ponownie. Następna edycja kiermaszu prawdopodobnie w połowie maja.

 

 

Anna Haman


Galeria | Archiwum