XX Finał WOŚP - relacje

Jak trudno w to uwierzyć! Jeszcze słychać dźwięk monet liczonych podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a my spotykamy się na kolejnym finale. I nie jest to taki zwykły finał. Jurek Owsiak świętuje XX-lecie swojej działalności, ale w naszej szkole wcale nie mniejszy jubileusz. To już X lat, jak powstał sztab w „szesnastce”. Gratulacje!!!

Gratulacje złożył nam też sam Jurek Owsiak. Wideo z podziękowaniami i życzeniami mogliśmy obejrzeć podczas naszego szkolnego finału.

Jak co roku WOŚP to wielkie wyzwanie i jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania. To nic, że zmniejszono nam liczbę puszek. Wolontariuszy wcale nie ubyło i wszyscy z uśmiechami na twarzy stawili się do pracy. Zbieraliśmy wszędzie. Na ulicach Warszawy, w centrach handlowych… Pierwsze puszki opróżniano już podczas przerwy na żurek. A propos żurku, jak zwykle przepyszny (wielkie dzięki, klaso piąta). Żurek przegryziony wspaniałymi domowymi ciastami dodał nam sił do dalszego działania. A siły były potrzebne. Od ciężaru puszek zaczynały boleć plecy.

Rok szczególny, zatem i na szkolnym finale atrakcji niemało. Nie mogło się obyć bez licytacji gadżetów orkiestrowych. Licytowaliśmy plakaty z autografem Jurka Owsiaka, orkiestrowe kartki świąteczne, płyty, notesy, apteczkę, książkę, koszulkę. To właśnie o koszulkę stoczyła się największa walka. Po żywiołowej licytacji padła kwota nie do pobicia i właścicielem koszulki z XX finału został Mariusz, zwany Mario z klasy II.

Finał uświetniły też występy naszych uczniów: Milenki z klasy IV (flet), Zuzi z klasy V (gitara), koncert zespołu rockowego uczniów klasy II gimnazjum, a Pani Dyrektor częstowała własnoręcznie zrobionymi kanapeczkami. Niespodzianką dla wszystkich był jubileuszowy tort z okazji XX-lecia WOŚPu. Orkiestro, graj nam 100 lat!

Od szesnastej trwało w szkole wielkie liczenie. Najpierw w klasach sortowaliśmy, układaliśmy, przeliczaliśmy. Potem Pani Ania z Panią Madzią dzielnie notowały wszystkie wyniki, by na koniec obwieścić: w tym roku zebraliśmy 70 172,25 zł. W tym roku ustalony też został kolejny szkolny rekord – rekord puszki. Kajka, Julka, Milenka i Ola z klasy IV uzbierały 3 784,80 zł. Brawo, dziewczyny!

Zapraszamy wszystkich do bicia wszelkich rekordów podczas XXI finału WOŚPu!

Aneta Grajda

Niedziela, 8 stycznia 2012 roku – nasz debiut jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo znaków zapytania związanych z tym, jak nam się powiedzie i jak przełamiemy nieśmiałość? Spotykamy się na Nowym Świecie i razem dziarsko podążamy ulicami z puszką dumnie trzymaną przed sobą i...  pokonawszy nieśmiałość (choć było to niezmiernie trudne), zachęcamy przechodniów do wsparcia Orkiestry. Czasem nie jest łatwo, ale nie poddajemy się! Zuzia potrząsa puszką, Agata rozdaje pamiątkowe serduszka – dziewczyny tworzą zgrany duet.

Tuż przed godziną 16 docieramy do sztabu Orkiestry w naszej szkole. A tam... pyszny żurek na rozgrzewkę, smakowite kanapki, ciasta i owoce!

Podekscytowani ruszamy do klasy policzyć zebrane podczas kwestowania pieniądze. Liczymy jak prawdziwi księgowi!

A potem już czas na wspólną zabawę, licytacje i występy zorganizowane prze uczniów ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum.

Wracamy do domu zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, że i my mogliśmy wesprzeć WOŚP.

SIEMA!

Anna Korczak