Relacja ze spotkania naszych uczennic z Jurkiem Owsiakiem

Dnia 16 XII 2011 roku (piątek) pani Małgosia z panią Beatką razem z czwórką uczennic i jedną absolwentką poszły do biura WOŚP.

Po drodze widziałyśmy samochody orkiestry. Potem przeszłyśmy obok ich starej siedziby, na której widniały znaczki z serduszkiem. Następnie doszłyśmy do właściwego budynku. Przed nim stały flagi WOŚP. Weszłyśmy po schodach na pierwsze piętro do recepcji. Pani Małgosia rozmawiała na temat grupy, a my w tym czasie zebrałyśmy ulotki. Pani kazała nam czekać i zaprowadziła nas do drugiego pomieszczenia, gdzie stała kanapa, na której czekałyśmy, aż nas zawołają. Potem weszłyśmy na górę. Tam przywitała nas pani z aparatem. Na przeciwko drzwi stał duży symbol Wielkiej Orkiestry. Zrobiłyśmy sobie zdjęcie i wszedł Jerzy Owsiak. Przywitał się ze wszystkimi i zapozował do zdjęcia. Następnie nagrał krótki filmik. Podpisał nam kilka pamiątek i zapytał o parę rzeczy na temat naszej szkoły i sztabu. Pożegnał się i poszłyśmy na dół. Pojechałyśmy z powrotem do szkoły i tak zakończyła się wycieczka.

Zuzia i Marta Bratkowskie

Dnia 16 grudnia 2011 roku Julcia,  Zuzia, Gabrysia i Marta oraz ja – Agata, razem z Panią Małgosią i Panią Beatą wybrałyśmy się do warszawskiego sztabu WOŚP. Pojechałyśmy tam podczas lekcji. Bardzo długo czekałyśmy, aż Pan Jurek Owsiak będzie miał dla nas wolną chwilę, gdyż tego dnia wiele grup zgłosiło chęć rozmowy z Panem Owsiakiem. Razem z nim nagrałyśmy film dla naszej szkoły z pozdrowieniami, a później Pan Owsiak podpisał dla nas cudowne rzeczy na licytację, która odbędzie się w naszej szkole podczas Finału.

Miałyśmy okazję poznać ludzi, którzy biorą udział w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zobaczyć, jak pracują.

Było bardzo fajnie.

Agata z klasy 6