19 grudnia wszystkie klasy ze SP i G wzięły udział w szkolnym spotkaniu świątecznym. Tego wyjątkowego dnia naszymi gośćmi byli m.in.: wieloletni prezes STO p. Wojciech Starzyński, założycielka szkoły p. Maria Prosińska-Jackl, była prezes SKT nr 26 p. Gabriela Machura-Bocian, dyrektor biura STO p. Renata Żabik i prezes SKT nr 26 p. Marzenna Zapalska.

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo – dwoje naszych nauczycieli, p. Magdalena Cegłowska-Lewińska i p. Marcin Waracki, odebrało z rąk p. dyrektor Beaty Wiśniewskiej-Tomczak i p. prezes Marzenny Zapalskiej uroczyste akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Po świątecznych życzeniach, które zebranym złożyła p. dyrektor, aktorzy z koła teatralnego zaprezentowali bardzo współczesną wersję przedstawienia na motywach „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Nagrodą dla występujących i p. reżyser Aleksandry Ciejek były żywe reakcje publiczności oraz gromkie brawa na zakończenie spektaklu. Widzowie zgodzili się, że warto pielęgnować tradycje świąteczne. Kolejnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie – przy akompaniamencie p. Karoliny Berdyńskiej zabrzmiały ulubione kolędy. Mogliśmy usłyszeć też życzenia przygotowane przez Janka z klasy 4 i jego starszego brata – Krzysztofa z klasy III G. Miłą niespodziankę przygotowali pierwszoklasiści – w pięknych strojach zaśpiewali pastorałkę.

Po części oficjalnej każdy mógł poczuć przedsmak świąt, kosztując mandarynki i kawałek makowca.

Zapraszamy do galerii.

SMP