Tak uczciliśmy 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości szóstoklasiści wraz z p. Grażyną Kańską zaproponowali pozostałym uczniom udział w grze terenowej. Każda klasa otrzymała swojego opiekuna, który towarzyszył uczestnikom zabawy przy szukaniu punktów informacyjnych i wykonywaniu kolejnych zadań. Należało udać się pod kościół znajdujący się po drugiej stronie al. Solidarności, następnie odnaleźć tablicę pamiątkową poświęconą batalionowi harcerskiemu "Wigry" przy kinie Muranów, potem pójść pod pomnik Juliusza Słowackiego na placu Bankowym, a później powędrować do Ogrodu Saskiego. W każdym z tych miejsc trzeba było wykonać jedno zadanie dotyczące Polski. W nagrodę, w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza, klasy dostały po jednym elemencie układanki. Dopiero po powrocie do szkoły i złożeniu wszystkich fragmentów większej całości okazało się, że wspólnymi siłami udało się "sportretować" Polskę.

SMP