„Szkoła dla Szkoły” – to projekt będący częścią Polsko-Sudańskiej Ekspedycji Badawczej organizowanej przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, National Corporation for Antiquities and Museums of Sudan oraz Ministerstwo Informacji Kultury i Turystyki Północnego Kordofanu. Polem działań uczestników będzie szkoła w Sodiri w Północnym Kordofanie (Sudan).

Do szkoły podstawowej w Sodiri uczęszcza obecnie 540 dzieci. Zajęcia odbywają się w starych, zaniedbanych budynkach. Najgorsza sytuacja dotyczy najmłodszych uczniów. W klasach tych brakuje podstawowego wyposażenia jak ławki i krzesła. Dzieci siedzą na ziemi a dokładniej na piasku lub tym co przyniosą sobie z domu. Ściany są nieotynkowane, odrapane, brakuje okiennic.

Chcąc pomóc dzieciom z Sodiri, organizujemy na terenie naszej szkoły zbiórkę przyborów szkolnych, która odbędzie się w dniach 18-21 października br. Szczególnie zachęcamy do przynoszenia kredek, ale przydadzą się również ołówki, długopisy, bloki rysunkowe, gumki, kredy, linijki, farby, pędzelki itp.

Przybory szkolne zebrane podczas zbiórki przeznaczone będą na realizację warsztatów plastycznych oraz na upominki dla sudańskich dzieci.

Zbiórka prowadzona jest w sali klasy 6.

Więcej informacji o projekcie na http://www.sudan.archeo.edu.pl/sudan11.html

Małgorzata Łokaj