Bardzo miło nam poinformować, że z okazji jubileuszu 20-lecia Naszej Szkoły Zarząd Szkolnego Koła Terenowego nr 26 STO ufundował naszym podopiecznym pracownię komputerową. Podczas obchodów Święta Szkoły, na tle zdjęć odnowionej pracowni pani Prezes Marzenna Zapalska oficjalnie wręczyła do niej klucz panu Michałowi Hordejukowi – nauczycielowi informatyki.

Jakość pracy przy komputerze podniesie się nie tylko ze względu na nowy wystrój sali, w tym odpowiednie oświetlenie, ale przede wszystkim dzięki nowoczesnemu sprzętowi, o którym kilka informacji technicznych:

- Pracownia komputerowa została wyposażona w najnowocześniejsze monitory LED, które przy swojej matrycy 23 cali zużywają minimalną ilość energii. W porównaniu z kineskopowymi nie wytwarzają promieni elektromagnetycznych, są zatem bezpieczniejsze dla zdrowia.

- Zakupione komputery posiadają najnowocześniejsze z obecnie stosowanych 4 rdzeniowe procesory PHENOM II i po 2 karty graficzne (jedna z nich z wysoką wydajnością przetwarzania efektów wizualnych).

- Wysoką wydajność w sieci LAN zapewnia wyposażenie nowych komputerów w  gigabitowe karty sieciowe. Utworzona sieć lokalna ma 10 terabajtów zasobów dyskowych.

Przy ekonomicznym nakładzie finansowym została zapewniona zarówno wysoka wydajność pracy komputerów jak i jednocześnie zaawansowane technologie oszczędzania energii, co wpływa na jej mniejsze zużycie. Komputery zostały zakupione dzięki pomocy i  wsparciu merytorycznemu p. Janusza Samsela - jednego z naszych Rodziców, któremu bardzo dziękujemy!

Beata Wiśniewska-Tomczak