22 grudnia, jak co roku, cała szkoła spotkała się przy choince na szkolnej Wigilii.

Po życzeniach od Pani Dyrektor wysłuchaliśmy kolędy "Bóg się rodzi", granej na trąbce przez Stasia z klasy 6. Potem piękne, pełne refleksji wiersze E. Brylla, ks. J. Twardowskiego, T. Kubiaka, L. Staffa recytowali uczennice i uczniowie z klasy 5 i 6. Poezja przeplatała się z kolędami, śpiewanymi m.in. przez Stasia z klasy 3. i przez nas wszystkich. W awangardowej nieco wersji "Przybieżeli do Betlejem" zaprezentowała się klasa pierwsza gimnazjum.

Uroczystość zakończyły życzenia składane przez piątoklasistów. Nie zapomniano o nikim;)

Panował nastrój serdeczności, refleksji o tym najpiekniejszym święcie. Później uczniowie dzielili się opłatkiem w swych salach i jedli - jak zawsze - łakocie przygotowane na świątecznym stole dla poszczególnych klas.

Uroczystość przygotowały Panie ze świetlicy, którym tradycyjnie zawdzięczamy wygląd sali, dekoracje, nastrój świąteczny, stół. O stronę muzyczną dbała pani Kasia Kiwior, nasza nowa nauczycielka muzyki, a przygotowaniem recytacji, życzeń oraz wizji całej uroczystości zajęła sie pani Ania Łącka.

To uroczy czas, jednoczący nas wszystkich.
                                                                                                                                                                                                            Anna Łącka

P.S. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolnej wigilii.