Pluszowy miś obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Imię prezydenta zdrobniono i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W naszej szkole misiowe święto obchodziła klasa 3. Tego samego dnia uczniowie wyrabiali ciasto, starannie je formowali i piekli wspaniałe pierniki!

Zarówno pluszaki, jak i białe od mąki noski naszych cukierników można podziwiać w galerii. Zapraszamy!

Kinga Jackl