Pióro  potężniejsze  jest  niż  miecz!

W ramach zajęć fakultatywnych „Ładne pisanie” przygotowaliśmy się do Konkursu Ładnego Pisania organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczą razem z  marką Parker. Zdaniem organizatorów nawyk pisania piórem nie tylko kształtuje charakter i pobudza wyobraźnię, ale i dostarcza przyjemności. Na pewno uczy cierpliwości. Organizatorzy piszą na swojej stronie:

W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku. W szkołach poświęca się zbyt mało uwagi dokładności pisania, a przecież badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Stąd idea zorganizowania Konkursu Ładnego Pisania.

Głównym celem Konkursu jest zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej. Spośród autorów prac konkursowych chcemy wyłonić osoby nieprzeciętne, indywidualności, które z łatwością przelewają na papier myśli, odczucia, przeżycia i przekonania. Celem Konkursu jest również wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma.

Oto nasze prace (skserowane - oryginały zostały wysłane na konkurs). Nie spodziewamy się nagród, choć są bardzo atrakcyjne. Wiemy, że wśród 6 tysięcy nadesłanych prac nasze nie są doskonałe, ale poprawialiśmy je wielokrotnie, z wielką cierpliwością przepisywaliśmy kilkakrotnie, staraliśmy się, by były jak najlepsze. Wszystkim autorom serdecznie dziękuję za udział. Napisaliście ciekawie, niektóre historie są fascynujące a Wasze palce coraz sprawniejsze w pisaniu piórem.

A swoją drogą warto wybrać się na wystawę...

Dla nas ważne są słowa: „Pióro potężniejsze jest niż miecz”. Może w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, wszak mistrzem można zostać dopiero po długich ćwiczeniach;)

 

                                                                                                  Anna Łącka


Galeria | Archiwum