Dzień Niepodległości w szkole podstawowej przygotowała klasa szósta.  Od samego rana tajemniczy emisariusze roznosili do młodszych klas tajne listy z mapkami dotyczące wspólnego spotkania i nalepiali wszystkim uczniom i nauczycielom biało-czerwone flagi.

Jakież było zdumienie najmłodszych klas,kiedy o godz.10 na sygnał capstrzyku na trąbce w wykonaniu Stasia Świątkowskiego wkroczył sam Marszałek Piłsudski. W tę rolę fantastycznie wcielił się pan Michał Hordejuk, nauczyciel informatyki. Oczywiście nie byłoby tak widowiskowo,gdyby nie strój wypożyczony przez jedną z mam z Teatru Wielkiego.

Po odczytaniu odezwy do zebranych wszystkie klasy zaśpiewały (wręcz huknęły) Pieśń Legionów Polskich.

To były naprawdę sympatyczne obchody Dnia Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Ewa Markiewicz