14 października 2010 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawcami.

Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie pokonali próby przygotowane przez uczniów klasy czwartej. Rozwiązywali zagadki szkolne i nie przestraszył ich nawet huk przebitego balonu.

Wszyscy spisali się „na medal” i taką to odznaką zostali udekorowani.

Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły.

Dzieciom została odczytana treść pamiątkowego dyplomu:

„Wszem i każdemu z osobna wiadomym się czyni,

iż dziecina zostaje pasowana na żaczka-pierwszaczka".

Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez panią Dyrektor do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.

Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Beata Górka