Nasza szkoła w Roku Chopina chciała być bliżej naszego słynnego kompozytora.    W ramach szkolnego projektu „Bliżej Chopina” uczniowie brali udział w Konkursie Wiedzy o Chopinie (organizowanym przez WCIES i Biuro Edukacji) a 2 uczennice zostały finalistkami: J. Redas, Z. Klimaszewska.

Wiosną odbyliśmy wyprawę do BUW-u, do Działu Zbiorów Muzycznych (17 osób   ze SP) oraz wycieczkę na wystawę o Chopinie w starej bibliotece uniwersyteckiej.

15 września klasy 4 i 5 wybrały się „Śladami Chopina” do Żelazowej Woli, Brochowa i miejsc w Warszawie związanych z kompozytorem (zdjęcia i informacja o tej wyprawie). Obejrzeliśmy także spektakl teatralny "Chopin-Impresja".

W październiku niemal wszyscy uczniowie odwiedzili multimedialne Muzeum Chopina w Zamku Ostrogskich na Tamce. Dwie najmłodsze klasy będą tam w grudniu.

Po wycieczkach zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny o tematyce chopinowskiej.

Na pewno w tym roku dowiedzieliśmy się więcej o życiu i twórczości naszego znakomitego kompozytora.

Anna Łącka