We wrześniu nasi najmłodsi wolontariusze sprzedawali „cegiełki”, z których dochód przekazaliśmy Fundacji „Szkoło Pomóż i Ty”. Uzbieraliśmy 110 zł. Za te pieniądze fundacja zakupi aparat słuchowy dla 16-letniego Roberta Urbańskiego cierpiącego na głęboki niedosłuch.

Po raz siódmy braliśmy udział w zbiórce żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Zebraliśmy 68 kg ryżu i 43 litry oleju. Największą hojnością okazała się klasa 3. Żywność zostanie przekazana potrzebującym mieszkańcom stolicy.

Klasa 5 w czasie pikniku sprzedając swoje gazetki i handlując na „Bazarze Różyckiego” zarobiła 290 zł. Te pieniądze uczniowie przekazali schronisku Azyl pod psim Aniołem.

Rozpoczynamy przygotowania do Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbędzie się 4 i 5 grudnia w CH Arkadia na terenie Carrefour. W tym roku głównymi koordynatorkami są pani Monika Plenzner i pani Dorota Miszczuk (ja służę pomocą i radą).

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę będziemy przyjmować zgłoszenia wolontariuszy.

Małgorzata Wiśniewska