25 IX odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd rowerowy dla uczniów naszej szkoły. Niestety z dziesięciu zgłoszonych uczestników na starcie pojawiło się tylko czworo. Jednak piękna pogoda, dobre humory i przygody na trasie spowodowały, że impreza była bardzo udana.

Ruszyliśmy z pola biwakowego w Truskawiu i już po 1,5 kilometra przeprawialiśmy się przez pierwszy tego dnia leśny strumień. Efekt-połowa naszych uczestników, czyli dwie osoby nie utrzymały równowagi na prowizorycznej kładce złożonej z  przerzuconych przez strumień gałęzi i wpadło do wody. Na szczęście skończyło się „tylko” na dwóch zmoczonych butach. Pani Magda widząc rozwój sytuacji i niedowierzając swojemu zmysłowi równowagi postanowiła przejść strumień boso. Dalej do Zaborowa Leśnego poszło już gładko. Następnie wjechaliśmy na Południowy Szlak Leśny i wtedy zaczęła się 2-kilometrowa przeprawa przez Górne Błota(my zmienilibyśmy tę nazwę na Wielkie Bagno). O stopniu trudności terenu może świadczyć fakt, że przez pierwszą godzinę pokonaliśmy tylko 5 kilometrów. Dalsza trasa wiodła już łatwiejszym terenem przez Lawską Górę, Roztokę, Babską Górę, Kanał Łasica, Starą Dąbrowę(tam po raz pierwszy wjechaliśmy na asfalt), Wrzosówkę, Łosią Wólkę, Kolonię Janówek, Cm. Palmiry, Ćwikową Górę, Paśniki z powrotem do Truskawia. W sumie tego dnia pokonaliśmy 45 kilometrów. Rajd zakończyliśmy bardzo zmęczeni i jeszcze bardziej zadowoleni.

Uwaga! Już niedługo kolejna impreza. Tym razem wybierzemy się bez rowerów do leśnych wąwozów w okolicach Kazimierza Dolnego.

Zapraszam,

Tomasz Wójcik


Galeria | Archiwum