Jesienny piknik szkolny, który odbył się w pierwszą sobotę października, był bardzo udany. Dopisała pogoda, przybyło dużo gości a lista atrakcji była bardzo długa.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku była Warszawa, jej historia i rozwój. Można było odwiedzić warszawskie Zoo i stworzyć wafelkowe zwierzęta, zrobić sobie zdjęcie z syrenką, zagrać w „Małych Powstańców” i ułożyć mapę Warszawy z elementów ze zdjęciami charakterystycznych obiektów stolicy. Można było poczuć klimat Bazaru Różyckiego i przejechać się warszawskim metrem. Stadion Narodowy był pretekstem do gier i quizu sportowego, co kilka kroków pojawiał się warszawski pomnik. Nagrodą w quizie na temat Chopina były ciastka – nutki, ale największym powodzeniem cieszył się konkurs: rzut beretem dyrektorskim na Pałac Kultury. Charakterystyczne budynki stolicy można było podziwiać w wersji Lego.

Najważniejszym momentem było otwarcie nowego placu zabaw, co spotkało się z wybuchem radości najmłodszych uczniów i niemniejszym zainteresowaniem klas starszych. Sekundy po uroczystym przecięciu wstęgi przez naszych Sześciolatków największa konstrukcja oraz karuzele niemal uginały się pod ciężarem bawiących się na nich dzieci. Odbył się również mecz siatkówki, w którym kondycją mogli się pochwalić Rodzice oraz starsi uczniowie.

Wśród kulinarnych pyszności znalazły się tradycyjne pyzy, kanapki ze smalcem, warszawskie ciasta (m.in. charakterystyczne wuzetki czy wypieki przypominające piłkę nożną), owoce oraz torty z okazji otwarcia placu zabaw.

Piknik zakończył się tradycyjną aukcją przetworów autorstwa naszych Uczniów, ich Rodzin i Przyjaciół. Były wypieki, domowa nutella, nalewka a nawet zupy w postaci pięknie zapakowanego zestawu składników i przepisu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów i uczestników – wychowawców, uczniów i rodziców a przede wszystkim dla pani Małgosi Wiśniewskiej.

Nagrody w konkursach stanowiły gadżety ufundowane przez Biuro Promocji Miasta Urzędu m. st. Warszawy, za które serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Kinga Jackl