O szkole

«Nauczyciel jest przewodnikiem dziecka po świecie wiedzy i wartości, zachęca do stawiania pytań, samodzielnych poszukiwań i indywidualnego rozwoju, wymaga, ale i wspiera»

Nasza szkoła podstawowa istnieje od 1990, zaś gimnazjum od 1999 roku. Obie szkoły założyli rodzice, należący do Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którzy postanowili stworzyć swym dzieciom właściwe warunki nauki.

To rodzice są w dalszym ciągu odpowiedzialni za rozwój szkoły, a nauczyciele za to, co się w niej dzieje.

Dążymy do realizowania idei szkoły przyjaznej, mądrej i bezpiecznej, w której dzieci chcą się uczyć i wiedzą, że wszyscy tego od nich oczekują.

Wzięliśmy udział w I edycji konkursu "Szkoła z klasą" organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazetę Wyborczą". Obie szkoły uzyskały tytuł "Szkoły z klasą"

Oprócz rozszerzonego programu zajęć dydaktycznych uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach dodatkowych oraz, w starszych klasach, fakultetach.

Ważny aspekt pracy szkoły to działalność charytatywna uczniów i nauczycieli. Od kilku lat dochód z tych akcji przeznaczamy na hospicjum dziecięce.

W szkole organizowane są liczne imprezy tworzące jej niepowtarzalna atmosferę. Są to, między innymi: pikniki, festiwale, Prima Aprilis z matematyką.

W szkole istnieją pracownie: przyrodnicza, językowa, plastyczna i komputerowa oraz biblioteka.

Mamy własną gazetkę "Dziesięć Plus Sześć".

W roku szkolnym 2013/2014 szkoła przystąpiła do programu "WF z klasą".

Dyrektor szkoły: p. Beata Wiśniewska-Tomczak

Z-ca dyrektora szkoły ds. adm. i finans.: p. Agnieszka Nowińska-Samsel