Wieża Babel

Na zajęciach z katechezy uczniowie kl. IV zastanawiali się, co jest źródłem konfliktów i nieporozumień między ludźmi. W trakcie dyskusji doszli do wniosku, że czasami, gdy słuchamy innych ma się wrażenie jakby mówili do siebie w różnych językach., przedstawiając swoje racje jako jedynie słuszne. Im więcej ludzkich słów tym trudniej ustalić, o co ludziom chodzi i znaleźć wspólne rozwiązanie dobre dla wszystkich.

Brak jedności między ludźmi symbolizuje biblijna wieża Babel. Zainspirowani opowiadaniem biblijnym uczniowie stworzyli własne projekty wieży Babel, każdy z nich coś nam mówi, o czymś przypomina…

Jedno jest pewne, aby budować jedność trzeba się wzajemnie słuchać i burzyć mury, które nas dzielą, oraz prosić o pomoc Tego, który ma moc nas jednoczyć.

Dorota Miszczuk

zapraszamy do galerii zdjęć