18 Finał WOŚP - relacja

Niedziela, 10 stycznia była zwieńczeniem dwumiesięcznych przygotowań do 18 Finału WOŚP. Sztab Zespołu Szkół nr 16 STO liczył 175 wolontariuszy. Od 10.00 w Sztabie grał nasz szkolny Zespół „Farma”, witał wolontariuszy spotykających się przed uliczną kwestą. W orkiestrowej kawiarence nad zziębniętymi uczniami czuwały mamy Adasia i Mikołaja z kl. 1, Szymona, Janka i Michała z kl. 2 oraz mamy Kacpra i Magdy z klasy II G. O godz. 13.00 kwestujący pożywili się żurkiem, zajadali domowe ciasta.

Na kiermasz WOŚP wiele osób przyniosło własnoręcznie wykonane rzeczy; woskowe świece, zdjęcia, ceramikę i arcydzieła sztuki kulinarnej. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto WOŚP.

O godz. 16.00 rozpoczęliśmy rozliczanie puszek. Dzięki wytrwałości wolontariuszy i ich zaangażowaniu, zebraliśmy zawrotną kwotę:

66210,01 PLN,

133,64 EUR

14,04 USD.

Naszą imprezę uświetnił występ zespołu rockowego – chłopców z kl. 6 i przebojowy taniec dziewczynek z kl. 4.

Gadżety orkiestrowe zostały sprzedane w czasie gorącej licytacji. 18 urodziny WOŚP uświetnił tort wykonany przez Babcię Marty z 1 kl.

Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy i dziękujemy.

Małgosia Wiśniewska i Beata Górka