Piknik jesienny

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było wspaniałą okazją do zorganizowania wyjątkowego pikniku. 29 września 2018 r. spotkaliśmy się pod biało-czerwoną flagą, aby w gronie szkolnej społeczności miło spędzić czas i cieszyć się szeroko pojętą wolnością. Wśród uczestników można było spotkać m.in. Ignacego Paderewskiego, matkę Józefa Piłsudskiego, profesora Religę z asystentem czy Krystynę Jandę. Przygotowane przez uczniów plakaty, gazetki, quizy i inne propozycje pomagały zapoznać się najmłodszym Polakom z bogatą historią ojczyzny. Narodowe flagi i kotyliony, biało-czerwone balony, bransoletki czy szaliki widoczne były na każdym kroku. Siły do wspólnej zabawy zapewniał bogaty i pomysłowy poczęstunek. Kolejka do fotobudki i zdjęć z marszałkowską Kasztanką zdawała się nie mieć końca, a galeria autoportretów wykonanych jedną kreską sukcesywnie powiększała swoje zbiory. Pani dyrektor Beata Wiśniewska-Tomczak z uśmiechem zachęcała do zakupu zdrowych warzyw z gospodarstwa ekologicznego i jesiennych przetworów przyniesionych przez dzieci i rodziców, a pani prezes Marzenna Zapalska ogłosiła licytację przypinek – biało-czerwonych szachownic, symbolu polskich lotników. Pieniądze uzyskane z kiermaszu warzyw i przetworów zostaną przeznaczone na zakup sokowirówki dla uczniów, a kwota zebrana podczas licytacji zasiliła konto pomocy warszawskim powstańcom. Rodzice pierwszoklasistów złożyli uroczyste ślubowanie. Kolejnym ważnym punktem pikniku – tuż po spontanicznie odśpiewanym „Sto lat” Lechowi Wałęsie, który tego dnia obchodził urodziny – było podzielenie się wielkim, niepodległościowym tortem.

Nasze udane spotkanie piknikowe przeszło już do historii, włączając się w ogólne obchody 100-lecia niepodległości Polski.

SMP