Kl. 1-3 w Zakątku Gongolina

14 września 2018 r. klasy 1, 2 i 3 wybrały się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego - Zakątek Gongolina. Przełom lata i jesieni to idealny czas na wizytę w warzywniku i podziwianie dorodnych dyń i buraczków, a co najciekawsze - możliwość uczestniczenia w wykopkach ziemniaków. Zerwanie i przetransportowanie do kuchni dorodnych dyń okazało się nie lada wyzwaniem!

W zagrodzie czekały na nas różne zwierzęta gospodarskie, które można było głaskać i karmić. Ulubieńcem wycieczkowiczów z miejsca stał się uparty młody koziołek, sprawdzający, kto jest silniejszy - on czy wybrane dziecko. Serca uczniów zdobyły także niedawno urodzone kocięta oraz puszyste króliki.

W czasie warsztatu kulinarnego ścieraliśmy kawałki dyni oraz ziemniaki. Po dodaniu kilku innych składników powstało ciasto na smaczne ziemniaczane i dyniowe placuszki. Były one wspaniałym deserem po pysznym obiedzie.

Lekcje w terenie zdecydowanie przypadły uczniom do gustu!

SMP