Kl. 5 na warsztatach z programowania

19 czerwca 2018 r. uczniowie kl. 5 pojechali na Pragę Południe, by wziąć udział w warsztatach z programowania w Matplaneta.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, w których uczniowie programowali w Scratchu oraz musieli rozwiązać kilka zagadek logicznych i matematycznych, a w zamian uzyskiwali kolejne cyfry kodu potrzebnego do otworzenia sejfu. Aby rozwiązać zagadki, musieli najpierw odnaleźć kolejne etapy układanek – zagadek. W sejfie odnaleźli słodką niespodziankę i pamiątkowy kubek.

Programując w Scratchu uczniowie mogli stworzyć własną grę, odpowiednio zmieniając ustawienia.

Uczniowie byli zadowoleni z zajęć, a prowadzący wyrazili uznanie dla nich za zachowanie, zaangażowanie i poziom wiedzy matematycznej.

Anna Baran