XVII th ENGLISH SONGS FESTIVAL

28 maja 2018 r. (poniedziałek) odbył się w naszej szkole już po raz 17-ty (!) Festiwal Piosenki Angielskiej.  W imprezie wzięły udział WSZYSTKIE klasy naszej szkoły. Już na kilka tygodni przed tym wydarzeniem z różnych sal budynku rozlegały się przeróżne melodie, bowiem przygotowania  rozpoczęły się dużo wcześniej.

Nie sposób nie wspomnieć o pomocy niektórych rodziców (Patrycji z kl. 7, Miłki i Adasia z kl. 1), którzy zadbali o oprawę graficzną. Nowością był także najmłodszy z dotychczasowych konferansjerów - Antoś P. z klasy 2.

Bardzo cieszy podejście dzieci i młodzieży do tej imprezy szkolnej, bowiem z jednej strony widać i słychać było perfekcyjne przygotowanie tekstów i melodii, z drugiej – chęć do zabawy. Były więc uśmiechnięte twarze występujących, niektóre klasy pokazały nawet układy choreograficzne, a do tego spontanicznie reagująca publiczność – jednym słowem IT WAS FUN!

Ponieważ impreza nasza nie ma charakteru konkursu, wszyscy zasłużyli na wyróżnienia; począwszy od słodkich pierwszaczków z ujmująco wykonaną piosenką „Baby bear, please don’t cry”, przez brawurowe wykonanie przeboju Boney’M „Rasputin” kl. 7, a skończywszy na show w wykonaniu kl. III G i ich piosence „Sweet dreams” z repertuaru zespołu Eurythmics.

W tym roku festiwal sponsorował Zarząd Główny STO, za co serdecznie dziękujemy.

See you next year.

EM