Koncert muzyczny w naszej szkole

10 maja odbył się w naszej szkole koncert, który poprowadzili rodzice Julii z kl. 2

Pan Jakub jest znakomitym i cenionym skrzypkiem, p. Maria pięknie śpiewa.

Naszymi gośćmi były również trzy skrzypaczki – studentki z Akademii Muzycznej.

Poniżej kilka refleksji dzieci z klasy 3:

„Jeden utwór skomponował J. S. Bach , a kolejne W. Lutosławski. Pod koniec śpiewaliśmy piosenkę „Don’t worry, be happy”, a niektórzy tańczyli. Koncert był super” Jan Ż.

„Poznaliśmy też części skrzypiec. Kiedyś skrzypce nazywały się skrzypice. Dowiedziałam się, że przed mostkiem skrzypce strasznie skrzypią!” Marcelina

„Ten koncert był bardzo przydatny” Hania Ch.

„Wszystko zaczęło się od zabawy. Później Pan Jakub zaczął grać na skrzypcach. W tym czasie oglądaliśmy części tego instrumentu (…). To spotkanie było niesamowite” Ola R.

„Najpierw robiliśmy wyścigi w klaskaniu. Pan Jakub zagrał ze studentkami utwory Witolda Lutosławskiego. Ten koncert bardzo mi się podobał” Amelia P-B.

„Najbardziej podobało mi się słuchanie muzyki” Laura

Bardzo dziękujemy,

Beata Wiśniewska-Tomczak