Zielona szkoła kl. 3

                  

W połowie kwietnia 2018 r. klasa 3 wraz z p. Sylwią i p. Ewą wybrała się do Zakątka Gongolina. Kwiecień-plecień rozpieszczał nas piękną pogodą, więc z radością korzystaliśmy z rozmaitych atrakcji na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z malutkimi jagniętami i innymi zwierzętami gospodarskimi, a króliki chyba dawno nie były tak najedzone, jak po naszej wizycie. Spotkanie z panem leśnikiem pozwoliło lepiej poznać świat dzikich zwierząt, las odkrywał przed nami swoje tajemnice, dowiedzieliśmy się, na czym polega praca ludzi związanych blisko z naturą.

Ciekawym doświadczeniem były warsztaty "Zdrowy fast food", samodzielnie przygotowana pizza wybornie smakowała, a świeżo wyciskany sok i zrobiony na poczekaniu koktajl były świetną propozycją na małe i zdrowe co nieco. Mogliśmy też spróbować swoich sił w zajęciach artystycznych - nauczyliśmy się robić kury ze słomy i sowy z gliny.

Ostatniego wieczoru urządziliśmy spontanicznie piżama party, w którym wzięła udział cała klasa! Wyjazd był bardzo udany i pozostawił po sobie lekki niedosyt. Za rok będzie na pewno równie miło, już czekamy:)

SMP


Galeria | Archiwum