V Piknik Warszawskich KMO

              

12 maja w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie odbył się V Piknik Warszawskich KMO. Spotkało się na nim 8 Klubów Młodych Odkrywców, w tym nasz KMO Atomówki i Robale.

Każdy z klubów przygotował swój zestaw doświadczeń. Przy stanowisku naszego klubu odwiedzający mogli wykonać doświadczenia, w których woda odgrywała rolę soczewki lub pryzmatu rozszczepiającego światło białe. Przygotowaliśmy też doświadczenia o załamaniu światła w wodzie i całkowitym wewnętrznym odbiciu. Na odwiedzających nasze stanowisko czekały motyle, które po uzyskaniu równowagi można było ułożyć sobie na palcu, nosie lub brodzie. Dużą popularnością cieszyło się też sprawdzenie, ile powietrza jesteśmy w stanie wdmuchać do rękawa do pieczenia.

Poza prowadzeniem stanowiska uczniowie wykonali doświadczenia przygotowane przez inne kluby: owocowo-warzywne baterie, elektrolizę wody, kolorowe mydełka, rakiety wypuszczane ze specjalnej wyrzutni, znikające kolorowe kulku i wiele, wiele innych.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i obecność rodziców!

Pogoda dopisała, a nam udzieliły się wspaniałe humory :)))

 

Anna Baran

opiekunka KMO Atomówki i Robale z SSP 16 STO


Galeria | Archiwum