Spotkanie autorskie

9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z p. Justyną Bednarek. Uczniowie kl. 1-4 z nauczycielami, panią Dyrektor Beatą Wiśniewską-Tomczak oraz panią Prezes Marzenną Zapalską z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o zawodach związanych z powstawaniem książek. Pani Justyna opowiadała nam o swoich książkach, m. in. o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”, pomysłach na tworzenie literatury dla dzieci, a także czytała fragmenty „Pięciu sprytnych kun”. Aplauz wzbudzili bohaterowie tej powieści wydziergani szydełkiem z włóczki – wszyscy chcieli mieć te urocze, miniaturowe postacie dla siebie choć przez chwilkę. W części warsztatowej każdy mógł stworzyć fragment komiksu, ukazujący alternatywne zakończenie wspomnianej książki oraz zaprezentować publiczności swoją wersję. Bardzo cieszy fakt, że Autorka pochwaliła zaangażowanie dzieci, ich pasje czytelnicze oraz umiejętność dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Pani Dyrektor wraz z Olą i Maćkiem z kl. 3 podziękowali w imieniu szkolnej społeczności p. Justynie Bednarek za miłą wizytę, a później ustawiła się długa kolejka po autorskie dedykacje w książkach. Wiele domowych biblioteczek wzbogaci się o nowe tytuły!

Ogromne podziękowania dla p. Beaty T., naszej bibliotekarki, która zorganizowała całe wydarzenie!

SMP