MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWYCH

W dniu 26 marca 2009 roku odbył się Międzyszkolny Turniej Niepublicznych Szkół Podstawowych w piłce koszykowej, w której wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.

Trener: p. Tomasz Wójcik

Gospodarzem turnieju była Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 w Warszawie. Oprócz naszej szkoły i gospodarza w zawodach wzięły jeszcze udział Szkoła Podstawowa nr 24 STO oraz Prywatna Szkoła Podstawowa nr 94 im. Lauder – Morasha.

Na początku turnieju odbyło się powitanie zespołów. Naszą drużynę czekały trzy mecze z każdym z uczestników. Jeden mecz składał się z 4 kwart po 5minut każda, na boisku było po 5 zawodników z każdej drużyny.

Trochę stremowana, lecz bojowo nastawiona nasza reprezentacja rozpoczęła swój pierwszy mecz z reprezentacją Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 94. Od początku spotkanie przebiegało po naszej myśli i pod nasze dyktando. Po końcowym gwizdku nasi chłopcy opuszczali boisko w wyśmienitych nastrojach. Wynik meczu 28:4 dla nas. Oby tak dalej!

Drugie starcie wydawało się być trudniejszym, był to mecz z gospodarzem imprezy, który dysponował dodatkowym zawodnikiem w postaci kibiców. Niektórzy z kibiców starali się swoimi uwagami zdekoncentrować naszych zawodników. Jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Nasi chłopcy wygrali również drugie spotkanie, które zakończyło się rezultatem 20:4.

Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego zwycięstwa. Mimo zmęczenia chłopcy ruszyli do boju w ostatnim meczu. Zakończył się on dla nas bardzo dobrze, wynikiem 20:6. Wygraliśmy!!! Zostaliśmy zwycięzcami turnieju!!!

Cała drużyna została udekorowana złotymi medalami, dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Krzysztof Małkowski z kl. VI.