Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

              

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się okolicznościowa uroczystość przygotowana przez klasę 6. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szóstoklasiści przedstawili zebranym najważniejsze informacje związane z 11 listopada, a wszystkie klasy z ochotą prezentowały patriotyczne piosenki przy akompaniamencie p. Anny E. Na zakończenie spotkania organizatorzy poczęstowali uczestników własnoręcznie wykonanymi ciasteczkami-flagami.

Obchody Święta Niepodległości kontynuowaliśmy w godzinach popołudniowych – zorganizowany przez świetlicę patriotyczny pochód „Pod wąsem Marszałka” dumnie i głośno przeszedł przez szkołę. Sumiaste wąsy były dobrze widoczne w każdym miejscu, a kolejny słodki poczęstunek został radośnie przyjęty przez świętujących.

SMP

 


Święto Niepodległości w świetlicy

10 listopada obchodziliśmy w świetlicy Święto Niepodległości. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się  do tego wydarzenia. Robiliśmy kotyliony,  pracowicie kleiliśmy małe flagi, wycinaliśmy "wąsy Marszałka", piekliśmy babeczki i lukrowaliśmy je pysznym białym i czerwonym lukrem.

W piątek po obiedzie, paradując przez szkołę "pod wąsem Marszałka", z flagą w dłoni, śpiewaliśmy "Przybyli ułani pod okienko". Po zakończonej paradzie każdy wąsaty mógł posilić się biało-czerwoną, słodką babeczką.

Na zakończenie dnia, wspólnie z trzecioklasistami Stasiem, Bartkiem, Jankiem P. i Jankiem Ż. rozdawaliśmy flagi zabieganym przechodniom w al. Solidarności.

 

Małgorzata Wiśniewska

Monika Pastuszak-Shepherd

Magdalena Nemś

 


Galeria | Archiwum