Relacja z igrzysk

III Międzynarodowe Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

Zakopane – Białka Tatrzańska 2009

W dniach 01.03.2009-07.03.2009 reprezentacja naszych szkół wyjechała na zawody w sportach zimowych. Skład reprezentacji:

1.   Anna Małkowska           2 SP

2. Mateusz Michieletti     2 SP

3. Hubert Nowakowski      6 SP

4. Krzysztof Małkowski    6 SP

5. Roland Podłucki            6 SP

6. Mikołaj Gadomski          I G

7. Julia Ruszczyńska         I G

8. Małgorzata Jurczak      I G

9. Michał Duszyński          I G

10.  Szymon Wójcik           I G

11.    Julia Januszkiewicz    I G

12.  Antonina Chłopecka     I G

13.  Piotr Sykulski            II G

Pierwszego dnia pobytu wszyscy zawodnicy razem z nauczycielami (p. Monika Pastuszak i p. Tomasz Wójcik) oraz rodzicami (p. Joanna Kilian-mama Mateusza kl.2 SP i p.Jacek Ruszczyński-tata Julki kl.I G) trenowali narciarstwo biegowe na trasach  COS Zakopane. Po południu przeprowadzono trening zjazdowy na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Drugiego dnia uczestnicy rywalizowali w biegach narciarskich oraz łyżwiarstwie szybkim. Zawody były przeprowadzone na profesjonalnych obiektach Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem. Najlepszy wynik spośród naszych zawodników uzyskali tego dnia Mikołaj Gadomski ( 3 miejsce-łyżwy) i Krzysztof Małkowski (4 miejsce- „biegówki”). Następnego dnia  zorganizowana była pierwsza konkurencja narciarstwa zjazdowego-slalom gigant. Również tego dnia triumfował Krzysztof Małkowski, który zdobył srebrny medal. Po  wieczornej dekoracji uczestników rozegrane zostały zawody nauczycieli i opiekunów. Z naszej ekipy na nartach  wystartowała p.Joanna Kilian oraz tradycyjnie już na snowboardzie p.Tomasz (nauczyciel WF). Pani Joanna zajęła 6 miejsce, pan Tomek -1 miejsce. W czwartek do zawodów stanęli nasi snowboardziści : Piotrek i Roland. Chłopcy zajęli odpowiednio 6 i 8 miejsca. W piątek rozegrana została druga konkurencja narciarstwa zjazdowego-super gigant. Była to ostatnia konkurencja Igrzysk. Po wieczornej dekoracji, podsumowaniu i efektownym pokazie sztucznych ogni Igrzyska zostały zamknięte.

Nasza pięcioosobowa reprezentacja szkoły podstawowej (pełna ekipa powinna liczyć 15 zawodników) zajęła 16 miejsce na 48 szkół, natomiast ośmioosobowa reprezentacja gimnazjum zajęła 11 miejsce z 33 szkół. Galeria zdjęć oraz wszystkie wyniki naszych uczniów – wkrótce.