Pasowanie pierwszoklasistów

              

Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, aby oficjalnie przyjąć pierwszoklasistów do grona naszych uczniów. W przeddzień święta klasy 1-4 wzięły udział w uroczystości pasowania

Pani Dyrektor Beata Wiśniewska-Tomczak ciepło przywitała zebranych i przedstawiła 7 życiowych lekcji od Alberta Einsteina, które mogą pomóc pierwszoklasistom (i nie tylko im) osiągnąć sukces:

1.    Podążaj za swoją ciekawością.
2.    Bądź wytrwały w tym, co robisz.
3.    Używaj naturalnej mocy wyobraźni.
4.    Popełniaj mnóstwo błędów - wyciągaj lekcje.
5.    Żyj tu, gdzie jesteś - w „teraz”.
6.    Wiedz, że wiedza bierze się z doświadczenia.
7.    Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo.

Pani Dyrektor pogratulowała p. Dominice Depcie-Marel wyróżnienia, jakim jest przyznanie Medalu Komisji Narodowej. Nadaje się go za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Z przyjemnością obejrzeliśmy występy klasy 1 oraz przygotowany przez wychowawczynię p. Annę K-Z. i p. Monikę P-Sh. ciekawy wywiad z najmłodszym uczniami. Na początku roku szkolnego odpowiadali oni na pytania: Co to jest edukacja? Do czego służą przerwy w szkole? 

Kulminacyjnym punktem spotkania było pasowanie wielkim ołówkiem, którego dokonała pani Dyrektor. Pani Prezes Marzenna Zapalska i pani Wicedyrektor Agnieszka Nowińska-Samsel gratulowały pierwszoklasistom, którzy otrzymali dyplomy, Skład zasad uczniowskich oraz nasz szkolny symbol - zielony listek. Własnoręcznie przygotowane upominki swoim młodszym kolegom wręczyli uczniowie z klas 2, 3 i 4. 

Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie dołączyli do szkolnej społeczności.

SMP


Galeria | Archiwum