17 Finał już za nami…..

78300 złotych, które uzbierało 200 wolontariuszy do 95 puszek bardzo pomoże w zakupie sprzętu do diagnozowania nowotworów u dzieci .

Do finału przygotowywaliśmy się od początku listopada, kiedy zgłaszaliście chęć udziału w WOŚP-ie i przynosiliście zdjęcia do identyfikatorów. Przed świętami pod okiem wychowawców wszyscy wypełnili ankietę wolontariusza.

W czasie przerwy świątecznej razem z panią Moniką Plenzner pojechałyśmy do głównego sztabu WOŚP na ulicę Niedźwiedzią. Tam wyrabiałyśmy identyfikatory tzn: przyklejałyśmy hologramy, przystawiałyśmy pieczątki i foliowałyśmy.

Po świętach od 5 stycznia ostro wzięłyśmy się za przygotowanie dekoracji do 17 Finału. niestety we wtorek rano okazało się, że  zawieszona dekoracja spadła. Musiałyśmy zmienić koncepcję.

W poniedziałek uczniowie klas 1,2,3 i 4 robili projekty szkolnego znaczka orkiestrowego. Zdecydowałyśmy, że w tym roku będą to znaczki według pomysłów Julii Czaplickiej z kl.1, Zuzi Bratkowskiej z kl. 2, Dominiki Gago z kl. 3 i Ewy Łuczak z kl.4.

Od trzech lat mama Piotra, pani Basia Gąsior zaopatruje nas w wielkie folie na których mocujemy dekoracje.

W środę wspólnie z panią Magdą i panią Ireną zawiesiłyśmy bilbord z Jurkiem Owsiakiem i przykleiłyśmy zielone elementy przygotowane przez panią Monikę Pastuszak z klasą 5.

Nasza dekoracja nocą uruchomiła alarm i firma ochroniarska kilka razy budziła panią wicedyrektor  Małgorzatę Panek. Pani dyrektor domyśliła się ze to sprawka naszej dekoracji.

W czwartek wieczorem odebrałyśmy od firmy Faxon Kolor nasze piękne znaczki, których sponsorem byli rodzice z klasy 3 i 4.

W czwartek po obiedzie pani Basia Gąsior z pomocą pani Ani Ślusarczyk wysoko zawieszały napis „17 FINAŁ”, a uczniowie klasy 3 wycinali elementy dekoracji i nawlekali puszki z ubiegłych finałów, które panie zawiesiły później w korytarzu.

W piątek wszyscy wolontariusze otrzymali identyfikatory, puszki i serduszka. Już o przerwy obiadowej wszyscy chodzili udekorowani szkolnymi znaczkami orkiestrowymi.

Po obiedzie stanęłyśmy przed ostatnim etapem przygotowań. Razem z panią Moniką Plenzner i panią Magdą Nemś przygotowałyśmy scenę. Pomagał nam pan Stadnicki – tata Ignacego i Aleksandra. na koniec ustawiłyśmy stoły w kawiarence. Ostatnim zadaniem było przygotowanie worków na pieniądze oraz kart rozliczeń dla klas.

Rozstałyśmy się o godzinie 20, a spotkałyśmy się ponownie o 10.00 w niedzielę.

11 stycznia

Pierwszy w sztabie pojawił się pan Jan. Cały dzień gotowy był wszystkim do pomocy.

Orkiestrową kawiarenkę pięknie przygotowała pani Czamarska. Do godziny 19 nasze mamy dbały o naszych wolontariuszy. Serwowały pyszne ciasta domowej roboty i od cukierników.

O godzinie 13 każdy mógł rozgrzać się gorącym żurkiem firmowanym przez panią Izę nikiel.

Już od godziny 11 było bardzo gwarnie i radośnie. Wolontariusze i ich opiekunowie przy herbatce i ciastku opowiadali swoje wrażenia. O 13musiałysmy dostawiać stoliki, tak wielu było chętnych na żurek.

Na powracających wolontariuszy czekała nasza pani dyrektor jako orkiestrowy fotoreporter.

Od 16 wszyscy wychowawcy byli gotowi do przeliczenia zawartości klasowych puszek. Wolontariusze wspólnie ze swoimi opiekunami w wielkich emocjach liczyli zebrane pieniądze.

W pracowni przyrodniczej pani Anna Baran i pani Magda Nemś wydawały pokwitowania.

O16 zjawili się artyści, którzy uświetnili nasz Finał. Piosenkarze ze Studia Piosenki rozśpiewywali się w Sali reedukacyjnej.

Na scenie instalowali sprzęt nasi rockowi absolwenci. Pomagał im tata Michała Zielińskiego pan Mirosław. Koncert rozpoczął się o godzinie 17 występem zespołu "Wydźwięk" -laureata wielu nagród.

Nikt nie wiedział o talencie wokalnym Olgi Tyszkiewicz. Dzięki  temu występowi zyskała wielu fanów.

Zespół śpiewał piosenki między innymi Marka Grechuty i Maryli Rodowicz.

W przerwie koncertu odbyła się licytacja pamiątek orkiestrowych. Oto rezultat:

- kubek za 100 zł. wylicytowała pani Częścik,

- kalendarz za 100 zł. wylicytowała pani Bajorek,

- notes za 100 zł. wylicytował pan Grajda,

- koszulkę za 100 zł. wylicytował pan Sroczyński.

Po aukcji rozpoczęło się rockowe szaleństwo w wykonaniu naszych absolwentów Michała Zielińskiego, Wiktora Wolskiego, Łukasza Risso i wokalistki Marty Królak.

O godzinie 18.30 przyjechali panowie policjanci konwojować zebrane pieniądze. Pani Ania i pani Magda ostatecznie policzyły naszą zbiórkę:

78543zł.

121 €

pojechało do banku w Telewizji, pod opieką Ewy Łuczak i jej mamy Anety Maciejewskiej oraz taty Magdy i Gabrysi Karolak, pana Darka.

W poniedziałek pani Maciejewska przywiozła pokwitowanie wpłaconych pieniędzy i torbę gadżetów pamiątkowych, które Wam rozdamy .

I tak zakończył się 17 Finał. Dla nas był to czas, kiedy po raz kolejny zobaczyliśmy jak wielkie serca mają nasi uczniowie , ich rodzice i nauczyciele

Ten dzień pokazał tez, że lubimy być ze sobą, robić coś dla innych i świetnie się przy tym bawić

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w 17 Finale WOŚP.

Małgorzata Wiśniewska i Beata Górka

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.