Piknik jesienny

30 września 2017 r. bawiliśmy się na szkolnym pikniku pod hasłem „Zadbajmy o naszą planetę”. Chociaż tydzień wcześniej pogoda pokrzyżowała nam plany, tym razem wszystko znakomicie się udało. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali wiele trakcji, a nad całym przedsięwzięciem czuwały niezawodne panie Małgorzata W., Magdalena N. i Monika P-Sh.

Tego dnia można było zakupić zachwalane przez p. Dyrektor i p. Małgorzatę Ch. warzywa z gospodarstwa ekologicznego, wylicytować wspaniałe, domowe przetwory (zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup nowych koszy do piłek na szkolnym boisku), samodzielnie zasiać roślinki, zrobić masełko ziołowe, zagrać w eko-warcaby, zrobić bransoletkę, karmnik dla ptaków - a przy tym twórczo wykorzystać surowce wtórne, przefiltrować wodę, poeksperymentować. Wielkim powodzeniem cieszyły się materiałowe torby ekologiczne, które można było samodzielnie ozdobić. Uczestnicy pikniku chętnie degustowali smaczne i zdrowe przekąski, a także przekonywali się do warszawskiej kranówki. Można było udekorować planszę z drzewem z okazji Dnia Drzewa, a rodzice pierwszoklasistów, aby zaznaczyć swoją obecność, zasadzili na terenie szkoły dwa drzewka. Złożyli też ślubowanie rodzica i tym samym zostali oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Jak zawsze spotkanie piknikowe umilały nam występy artystyczne uczniów, a na boisku rozgrywano mecz siatkówki.

Z przyjemnością podjęliśmy się eko-aktywności i jesteśmy przekonani, że ta idea będzie nam przyświecała każdego dnia.

SMP