Szkolny turniej minisiatkówki kl. 3-6

W maju odbył się szkolny turniej minisiatkówki dla klas 3-6. Choć w finałach emocje sięgały zenitu, główny sędzia zachował spokój nawet w najgorętszych momentach...

W turnieju wzięło udział dziesięć 3-osobowych zespołów z klas 3-6. Ciekawostką tegorocznego turnieju był sposób rozgrywania spotkań. Zespoły z klas 3 i 4 grały wg uproszczonych zasad (serwis rzucany i dopuszczalny jeden chwyt piłki w akcji), uczniowie klas 5 i 6 grali wg zwykłych zasad siatkówki. Do szerokiego finału awansowały trzy zespoły: Parzące Pokrzywy (kl. 4), Niszczyciele (kl. 3) i Teletubisie (kl. 6). Najlepsze okazały Parzące Pokrzywy, które wygrały dwa finałowe mecze, drugie miejsce zajęli Niszczyciele, którzy wygrali jeden mecz finałowy. Trzecie miejsce zajęli Teletubisie - dwukrotnie ulegli swoim rywalom w finale. Kolejne emocje siatkarskie czekają nas już jesienią w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie zapraszam,
T. Wójcik