Piknik wielokulturowy

27 maja 2017 r. bawiliśmy się wspólnie na wielokulturowym pikniku. Każda z klas przygotowała swoje stoisko, na którym prezentowała kulturę wybranego kraju oraz serwowała lokalne smakołyki. Z przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu muzyki azerskiej, podziwialiśmy pokaz tańca flamenco, wsłuchaliśmy się w okarynowe opowieści, dopingowaliśmy dorosłych zawodników podczas meczu siatkówki. Uczniowie zaprosili swoje mamy na występy z okazji ich święta. Chętni wzięli udział w wielokulturowych grach terenowych, w greckich igrzyskach i pokonywali tor przeszkód. Powodzeniem cieszył się kiermasz książki przeczytanej, szachy ogrodowe oraz stoiska filozoficzno-religijne. Podczas aukcji specjałów kuchni świata zebraliśmy znaczną kwotę, którą przekażemy na pomoc konkretnej syryjskiej rodzinie.

SMP