Gala VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

W czwartek 6 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy szkolne święto poezji - podczas uroczystej Gali VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego jury w składzie: p. Dyrektor Beata Wiśniewska-Tomczak, p. Anna Łącka oraz p. Aleksandra Ciejek - wręczyło wszystkim uczestnikom dyplomy, a najlepszym - również nagrody.

Po raz kolejny przybyło uczniów zainteresowanych poezją. W tym roku w Konkursie brało udział 31 uczestników! Nagrody zasponsorowały wydawnictwa: Muchomor, Dwie Siostry, Babaryba i Zakamarki.

Tegoroczna Gala miała wyjątkowo profesjonalną oprawę - odbyła się w sali widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Beacie Polaczyńskiej za umożliwienie organizacji uroczystości w tak pięknym i prestiżowym miejscu, a także pani Sabinie Prackiej za wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia.

Cała społeczność szkoły podstawowej wraz z grupą rodziców i dziadków z uwagą wysłuchała recytacji nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Repertuar był szeroki: od „Stefka Burczymuchy" Marii Konopnickiej po fragment „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kinga Jackl

„Niektórzy lubią poezję” W. Szymborska

Gala VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Nasza gala to była prawdziwa Gala: w świetle reflektorów, na prawdziwej scenie, z mikrofonem, dzięki któremu piękniej brzmiały interpretacje wierszy naszych nagrodzonych uczestników VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Słuchała tego cała szkoła podstawowa oraz Rodzice, Babcie, Dziadkowie występujących uczniów. Miło nam, że przyszli.

Bowiem w tym roku  wszyscy spotkaliśmy się w sali widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury  dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Beaty Polaczyńskiej oraz Mamy naszej uczennicy, a także dzięki staraniom naszej Pani Dyrektor, która oczami wyobraźni od razu widziała tam miejsce na występy naszych laureatów. To także dzięki jej wielkiemu zaangażowaniu pozyskaliśmy sponsorów – wydawnictwa: Muchomor, Zakamarki, Babarybę, Dwie Siostry oraz dofinansowanie z Zarządu Głównego STO. Książki tych wydawnictw oraz specjalnie kupione przez Panią Dyrektor inne cudne nagrody sprawiły zapewne Uczestnikom wiele radości.

Usłyszeliśmy recytacje wierszy naszych znanych i mniej znanych poetów oraz fragmenty „Ferdydurke” W. Gombrowicza. Śmialiśmy się przy występach najmłodszych, wspaniałych pierwszoklasistów, podziwialiśmy dojrzałą interpretację uczennic, dostrzeżonych już przez jury w Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Wszyscy pięknie przekazywali uczucia lub sytuacje poetyckie. Dumni jesteśmy z tych, którzy czują i lubią poezję.

My, jury, z radością obserwujemy, jak niektórzy Recytatorzy stają się otwartymi, odważnymi, z roku na rok ciekawszymi interpretatorami mowy wiązanej. Niektórzy w konkursie biorą udział od pierwszej klasy do szóstej. Gratulujemy!

Wydaje się nam, że tych, „którzy lubią poezję” jest niemała grupa. Szkolny Konkurs Recytatorski skupia talenty, kto wie – czy nie przyszłych aktorów?

Było nam miło spotkać się poza szkołą i najserdeczniej dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Wiśniewskiej-Tomczak, Pani Aleksandrze Ciejek, Pani Kindze Jackl oraz wszystkim, dzięki którym ta Gala była uroczysta, sympatyczna, wzruszająca. Galeria zdjęć potwierdzi, że nie przesadzam ;).

Z nadzieją na podobne odczucia w przyszłym roku,

Anna Łącka

nauczycielka jęz. polskiego