Pamiętamy o Andersenie

Z okazji urodzin Hansa Christiana Andersena p. Anna Cz. przygotowała dla klas 1-3 miłą niespodziankę. Podczas spotkania w bibliotece najmłodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić znajomość znanych i lubianych baśni tego wspaniałego pisarza. Dzieci z zapałem rozwiązywały krzyżówki, odgadywały zagadki i łączyły ilustracje z tytułami. „Dziewczynka z zapałkami”, „Mała syrenka”, „Brzydkie kaczątko” czy „Dzielny ołowiany żołnierzyk” to tylko niektóre z przypomnianych historii. Uczniowie mieli też okazję sprawdzić się w roli baśniopisarza – w domu mogli sami stworzyć baśń. Życzymy powodzenia! „Byłoby dobrze, gdyby bajka chciała przyjść wtedy, kiedy się ją wzywa, ale to wielka dama, przychodzi tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę” [cyt. H. Ch. Andersen, „Bzowa babuleńka”].

SMP