Zdrowe i smaczne kasze

28 marca 2017 r. w ramach Tygodnia Zdrowego Żywienia klasy 1-3 wzięły udział w interesującym spotkaniu o kaszach poprowadzonym przez firmę cateringową współpracującą z naszą szkołą. Pani Katarzyna i pan Maciej przekazali dzieciom wiele cennych informacji na temat wracających do łask kasz. Uczniowie oglądali i porównywali różne gatunki, degustowali, wymieniali się uwagami. Mistrz kuchni na bieżąco przygotowywał smakołyki z kasz – pudding z kaszy manny, placuszki z kaszy oraz sałatkę na bazie kaszy. Pani Dyrektor skrzętnie notowała ciekawe przepisy, a panie Nauczycielki planowały urozmaicenie codziennych posiłków. Chociaż większość dzieci potwierdziła, że w domowym menu pojawiają się różne dania z kasz, kilka osób na początku spotkania sceptycznie podchodziło do takiej kulinarnej propozycji. Po zajęciach wszyscy przekonali się, że kasza jest nie tylko zdrowa, ale i bardzo smaczna.

SMP